Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas Wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Całe przedszkole zabarwiło się od wiosennych kolorów ubrań naszych przedszkolaków. W tym roku uroczystość przebiegała inaczej, gdyż Pani Wiosna wysłała do nas wiadomość, o zadaniach, które są do wykonania.  Całe przedszkole przemieszczało się między salami w celu wykonania poszczególnych działań i miało również okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku. Po skończonych zadaniach dzieci otrzymały pieczątki z oznakami wiosny. Wszyscy bardzo się starali, aby poprawnie wykonać przegotowane przez Panią Wiosnę zadania.  

Po zdobyciu wszystkich pieczątek, spotkaliśmy się wszyscy razem na górnym korytarzu naszego przedszkola, aby przywitać wierszem Panią Wiosnę, zatańczyć jej taniec, oraz odesłać wykonaną marzannę do zimnych krajów! Ach co to był za dzień! Pełen emocji i niespodzianek. Pani Wiosna podarowała dzieciom również torebki z drobnymi upominkami z okazji jej przywitania.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Na zakończenie uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego w naszym przedszkolu „Zwiastuny Wiosny”. Dzieci wykonały piękne prace, które można obejrzeć na gazetce na górnym korytarzu. Pani Dyrektor wręczyła przedszkolakom dyplomy i nagrody.

Udało się!! Wszystkie pieczątki zdobyte! Zadania wykonane!

Rozstrzygnięcie konkursu. Gratulacje 🙂