W dniu 23.03.2026r. nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja “Magik” z przedstawieniem “Zagubione pisanki”. Przedstawienie przybliżyło dzieciom zwyczaje Świąt Wielkanocnych oraz poruszało tematy wychowawcze kształtujące właściwe zachowanie i kulturę osobistą. Opowieść jest o wielkanocnej krainie w której trwają intensywne przygotowania do Świąt. Każdy uwija się jak może, by wszystko było przygotowane na czas. Jedynie Kogucik Piotruś zamiast pomagać wszystkim przeszkadza i płata figle. I niestety pewnego dnia dochodzi do nieszczęścia! – wielkanocne pisanki znikają!!! Kto je odnajdzie? Czy mały Kogucik zrozumie i poprawi swoje postępowanie? Nikt z nas wcześniej nie przypuszczał, że zdobycie jajek wielkanocnych może być tak trudne! Emocje sięgały zenitu. Wszystko jednak szczęśliwie się skończyło i mogliśmy odetchnąć z ulgą. Ze spokojem więc ogłaszamy, że pisanek w tym roku z pewnością nie zabraknie.